Noblist 2019 yılında uzun yıllardır kendi markasını yaratma hayalleri olan, çocukluğundan beri kumaşlarla büyümüş, terziliği anneanneden miras, kumaş kalıp bilgisi perakende sektöründe pişmişliğinden gelen, evli, iki çocuklu ve bir köpekli bir kadın olan Betül Ulusoy tarafından kurulmuştur.

İsminden de anlaşılacağı gibi Noblist, açılımı ile Noble Summer Design from Istanbul,
Plajda asaleti temsil eden İstanbul çıkışlı bir markadır.

Bir tasarımı tasarım yapanın sadece o yılın moda renklerinden, çizgilerinden yola çıkarak yaratılmadığının altını çizen Noblist, kişinin kendini ürünün içinde rahat hissetmesini, kendi gözüne ve gönlüne hitap etmesini, sadelik ve zamansızlık ilkesi ile savunur.

İlhamını Doğa’dan alan Noblist markası, kumaşların doğa ve ekosistemdeki unsurları anlatmasının yanı sıra , koleksiyonlar doğa dostu sürdürülebilir %100 pamuk, %100 pamuk vual ve %100 keten kumaşlardan oluşmaktadır. Kalıplarındaki özenli çalışma, şıklığın arkasında gizlenen rahatlığın temsilidir.

Hepsinin ötesinde Noblist, her detayına kadın eli değmiş bir markadır; Tasarımı yaratan, çizen, kalıbını çıkaran, iliğini açan, telasını koyan, iğneyi iplikten geçiren, etiketi diken, son ütüsünü yapan yine bir kadındır. Ayrıca koleksiyonun bazı parçalarındaki detaylarına ev kadınlarının el işçiliği ile yaptıkları çalışmaları da dahil ederek hem kadına desteği sürdürür, hem de geleneksel el sanatlarının devam etmesine katkıda bulunur.

OUR STORY

Noblist was founded in 2019 by Betül Ulusoy, who had dreamed of creating her own brand since her childhood. Growing up with her grandmother, she fell in love with fabrics and patterns and how her grandmother created her own designs. Her inherited tailoring skills and her interest in fashion led the way to her career in retail sector where she had spent many years as a professional. Betül is happily married with two children and a golden retriever.

Noblist; Noble Summer Design was born and came into life in Istanbul and represents ‘nobility’ at the beach. Underlining that a design is not created solely on a single year’s fashion colors and styles, Noblist strongly believes one should feel comfortable in it and the design must appeal to her own eyes and heart with the principle of simplicity and timelessness.

Inspired by Nature, the brand tells an enchanted story about elements of nature and its ecosystem. The collections consist of environmentally friendly sustainable 100% cotton, 100% cotton voile and 100% linen fabrics. The attentive work in its patterns represents comfort hidden behind elegance.

Most importantly, Noblist is a brand touched by women in every step of the way. A woman creates the design, a woman draws that design, a woman removes the mold, then another opens the marrow and puts the molasses, passes the needle through the thread, sews the label, and does the final iron. Noblist also takes pride in contributing to the continuation of traditional handicraft and supporting housewives by including their work in some pieces of its collection.